O nás

Magazín Hodinky Šperky začal vycházet v roce 2008. Jeho zakladatelé Igor a Jana Sirotovi si kladli za cíl nejen informovat laickou veřejnost, odborníky a hodináře, distributory a prodejce o novinkách v hodinářském světě, ale také vzbudit v lidech zvědavost a lásku k mistrovským dílům hodinářů na celém světě. Tak jako mnohé fascinuje vesmír a jeho tajemství, tak nás fascinuje svět tikajících zázraků. Mnohé z nich jsme měli v rukou, dozvídali se jejich tajemství, jak vznikaly a jak fungují. Navštívili jsme mnoho věhlasných manufaktur a přinesli z nich poutavé reportáže. Mluvili s mnoha mistry-hodináři, poslouchali jejich vyznání a pozorovali zanícení ke své práci. Snad se nám to jejich nadšení daří přenést i na stránky našeho časopisu.
Pravidelně se zúčastňujeme mezinárodních výstav a vždy z nich přineseme to nejpodstatnější a nejzajímavější. Díky těmto zkušenostem, jsme se stali spoluzakladateli prestižní mezinárodní výstavy SEW (Salon exceptional Watches) v Čechách. Jejich 5 ročníků se konalo v Brně, 6. ročník v Praze 19. – 20.10. 2019 na Žofíně. Jen zde můžou čeští sběratelé, zájemci a milovníci hodinek každý rok vidět to, co se v českých obchodech neprodává. Mistrovská díla a limitované edice značek, které hledají své nové majitele. A jen zde se můžou zúčastnit přednášek a prezentací nových či zajímavých modelů hodinek. A také si je mohou vzít do ruky a důkladně prohlédnout. Jsme organizátoři těchto přednášek a zároveň i soutěže o hodinky výstavy SEW. Hlasují návštěvníci výstavy a internetoví čtenáři.
Netajíme se obdivem k mistrovským dílům, ale nevyhýbáme se ani kritice. Jako jediný odborný hodinářský časopis přinášíme nezkreslené ekonomické informace v této komoditě a její pravděpodobný vývoj v nejbližším období.
Odbornost časopisu je zaručena kvalifikací šéfredaktora s dlouholetou novinářskou praxí a jeho doplněným hodinářským vzděláním. Odbornost však nijak není na překážku vynikající čtenosti všech článků. Většinu článků čtenář přečte jedním dechem. Naopak odbornost redakci umožňuje vytvářet a publikovat autorské články, které podobně zaměřená média u nás nejsou schopny samostatně vypracovat. Přitom tyto články jsou čtenáři velice žádané a očekávané. Rovněž jsou vítané u klientů pro průzkum konkurenceschopnosti jejich zboží na našem trhu. Časopis je v každém čísle takovým souhrnem sto plus jedna zajímavostí z hodinářského světa s puncem nenápadné edukace pro ty, kteří chtějí o hodinkách vědět víc, než jen to, že tikají. Podobně jako auta i hodinky mají svůj „motor“, „design“, „karoserii“ a také inovace ve všech oblastech jejich vývoje včetně používaných materiálů. Časopis otevírá a přibližuje svět hodinek obyčejným čtenářům. Srozumitelně, odborně, a přitom velmi poutavě. Společensko-odborný časopis na vysoké profesionální úrovni vstoupil do své druhé dekády existence. Vychází jako dvouměsíčník na 100 stranách. Nenechte si ujít jeho články!

Dárkový průvodce hodinkami 3v1 – watch guide
Dárkový průvodce hodinkami je publikace, která v sobě obsahuje 3 vydaná čísla časopisu Hodinky Šperky v dárkové vazbě. Průzkumem se zjistilo, že takové vydání je zajímavé pro lidi, kteří se o hodinky zajímají nahodile nebo jen občas. Případně publikaci koupí jako dárek svým blízkým a přátelům.
Dárkový průvodce vychází od roku 2013 vždy 2x v roce (na jaře a na podzim) a oslovuje jinou cílovou skupinu, než periodický titul Hodinky Šperky. Toto vzhledově poutavé a praktické vydání má tak své opodstatnění vycházet pravidelně i v dalších letech.